Pražskému letišti pokleslo množství odbaveného zboží o 13 pct.

09.05.2013

    Praha 9. května (ČTK) - Množství zboží, které do Česka putuje letecky přes pražské letiště, se v letošním prvním čtvrtletí meziročně propadlo o téměř 13 procent. Celkem na Letišti Václava Havla Praha odbavili 11.788 tun zboží. Na internetových stránkách to uvedlo pražské letiště. Kromě úbytku odbaveného zboží zaznamenalo největší tuzemské letiště v prvním čtvrtletí také téměř sedmiprocentní úbytek cestujících.

    "Letiště Václava Havla Praha je primárně pasažérské letiště. Cargo tvoří pouze dvě procenta z celkového počtu letů, a tím pádem je dopad tohoto vývoje na hospodaření letiště minimální," uvedla mluvčí letiště Eva Krejčí. Meziroční pokles přepravy nákladu v prvním letošním kvartále zaznamenaly i okolní letiště, a to Vídeň o deset procent, Berlín o 14 procent a Mnichov o čtyři procenta, dodala mluvčí.

    Razantní pokles odbaveného carga pražské letiště postihl už v loňském roce, kdy množství přepraveného zboží kleslo o více než 15 procent na necelých 53.000 tun po 7,6procentním růstu z předcházejícího období.

    Pokles množství přepraveného zboží však do značné míry souvisí i s osobní přepravou, protože velká část carga cestuje jako dokládka běžných pasažérských letadel. Podle Krejčí se tak do letošních výsledků nákladní dopravy promítá omezování linek ČSA v rámci restrukturalizace společnosti. Vloni pražské letiště odbavilo na 10,8 milionu cestujících, což představuje meziroční pokles o osm procent.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka