Vrtulníkovou show v Hradci Králové vidělo 20.000 lidí

12.05.2013


    Hradec Králové 11. května (ČTK) - Vrtulníkovou show v Hradci Králové dnes vidělo 20.000 lidí. Očekávaná návštěvnost 50.000 osob se kvůli počasí nenaplnila. ČTK to řekl mluvčí European helicopter show Tomáš Zdechovský.

    "S návštěvností jsme spokojení, byla jedna z nejlepších za poslední roky," řekl Zdechovský.

    Kdyby bylo slunné počasí po celou dobu akce, mohlo přijet mnohem víc vrtulníkové techniky, a tím by se zvedla i návštěvnost. Předpověď byla špatná, ale nakonec v Hradci Králové začalo pršet až kolem 15:30, dodal Zdechovský. Úspěšnější byl například rok 2007, kdy sledovalo letecký den na 25.000 návštěvníků

    Na letecké přehlídce se představily různé typy vrtulníků a letadel. Mezi nimi byl i bojový vrtulník Cobra, který je nejpoužívanějším na světě. Helikoptéra se umí vrhnout na nepřátelské letadlo střemhlav, je velmi silná a výkonná.

    "Velký zájem u diváků vyvolal crash test Škody Rapid, kterou vrtulník vynesl do dvacetimetrové výšky a shodil dolů," řekl Zdechovský.

    Na hradeckém letišti se představilo přes pět desítek vystavovatelů, například výrobců vrtulníků a další letecké techniky. Podle Zdechovského se jim podařilo uzavřít kontrakty za miliardu korun.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

to je ale nesmysl co

Odpovědět

Datum : 12.05.2013 21:14, Vložil : David Palička

To by mně zajímalo,co by tam museli prodat případně koupit za miliadru.Že by 8 EC135 v úpravě pro LZS ? Bylo to hezké,ale to číslo je několikanásobně přehnané

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka