Na základně v Náměšti n.O. začalo česko-polské cvičení

13.05.2013


    Náměšť nad Oslavou (Třebíčsko) 13. května (ČTK) - Na letecké základně v Náměšti nad Oslavou dnes začalo společné vojenské cvičení vzdušných sil příslušníků 22. náměšťské základny s letkou polského letectva. Jeho tématem je výcvik letových osádek a leteckých návodčích, potrvá do 17. května. Novinářům to řekl zástupce velitele základny Miroslav Svoboda

    Výcvik se uskuteční převážně ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá na Olomoucku. Některé dílčí úkol budou vojáci plnit také poblíž Brtnice, Stonařova a Želetavy na Vysočině. Letouny by měly být po dobu cvičení ve vzduchu mezi 10:00 a 18:00.

    Z polské strany budou cvičit tři letouny SU-22, z náměšťské základny bude startovat stejný počet letounů L-39 Albatros. V prostoru Libavá se na nácviku přímé letecké podpory budou podílet také specialisté ze 7. mechanizované brigády. Celkem se cvičení zúčastní kolem pěti desítek polských vojáků a přibližně 200 příslušníků české armády.

    Letouny se budou pohybovat nad územím Vysočiny a Jihomoravského a Olomouckého kraje. "Budou létat ve větších výškách, ale hlavně jejich starty a přistání budou provázeny zvýšeným hlukem. Upozornili jsme na to starosty okolních obcí," uvedl mluvčí základny František Pažourek.

    Je to standardní cvičení v rámci aliance, na náměšťské základně je v této podobě poprvé. Bude zároveň malou generálkou na alianční cvičení Ramstein Rover 2013, které se v Náměšti uskuteční od 4. do 20. září. Náměšťská letecká základna přivítá vojáky ze 16 zemí. Polské vzdušné cíly se ho letos zúčastní poprvé. Alianční cvičení bude nejvýznamnějším cvičením se zahraničními partnery a zároveň největším cvičením NATO v Česku. Konkrétní počty osob a techniky budou známy v první polovině července.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka