Letní novinkou v řádu SmartWings jsou Dubrovník a Dublin

13.05.2013


    Praha 13. května (ČTK) - Tuzemská letecká společnost Travel Service zavede od léta pravidelná spojení do dovolenkových destinací, které byly dosud doménou pro charterové lety. V letním řádu SmartWings, kterými dopravce pravidelné lety provozuje, se tak objeví například spojení Prahy a Dubrovníku, Prahy a Dublinu, lety na Rhodos z pardubického letiště a Monastir z Ostravy a Brna. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Vladimíra Dufková. Celkem bude dopravce z Česka obsluhovat na 45 destinací.

    "Letní destinace jsou obecně velmi dobře vytížené," uvedla Dufková s tím, že pro letní sezónu plánuje společnost využívat celkem 41 letadel. Dubrovník společnost do letošního řádu zařadila kvůli loňskému vysokému zájmu o lety do severněji položeného Splitu.

    Řadu těchto spojení dopravce už dříve provozoval pro dopravu zákazníků cestovních kanceláří. Do některých úspěšných dovolenkových destinací, jako je například Monastir nebo Lamezia Terme na jihu Itálie, dopravce pravidelně létá z Prahy a nově je zařadí do letového řádu i z jiného tuzemského letiště, dodala Dufková.

    Travel Service patří do skupiny Unimex Group vlastněné podnikateli Jiřím Šimáněm a Jaromírem Šmejkalem. Firma, která na trhu působí od roku 1997, je lídrem na charterovém trhu v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Významný podíl trhu má také v Polsku. Na pravidelných linkách létá z Prahy, Brna a Ostravy do čtyř desítek destinací. loni její letadla přepravila 3,5 milionu cestujících.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka