Vyšetřování příčin havárie letadla u Vrchlabí může trvat měsíce

13.05.2013


    Hradec Králové 13. května (ČTK) - Vyšetřování příčin havárie letadla, které v sobotu narazilo do hotelu v Dolním Lánově na Trutnovsku, by mohlo podle inspektorů Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod trvat i několik měsíců. ČTK to dnes sdělila mluvčí královéhradecké policie. Při havárii utrpěl zranění šestasedmdesátiletý pilot a šedesátiletá žena, oba byli s vážnými poraněními převezeni do hradecké nemocnice.

    "Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, jedny z nejdůležitějších pro nás budou závěry vyšetřování inspektorů Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod," uvedla mluvčí.

    Čtyřmístné letadlo se podle informací z místa nehody nedostalo do potřebné výšky, spadlo na zem a jelo dál, až narazilo do budovy hotelu. Majitel hotelu Jaroslav Hampl v dnešním vydání Mladé fronty Dnes (MfD) pro Královéhradecký kraj uvedl, že škodu odhaduje v řádu statisíců korun. Podle MfD mohla roli sehrát zdravotní indispozice pilota či stav rozjezdové dráhy, která byla rozmoklá.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka