Při havárii letadla v Nepálu bylo zraněno 21 lidí

16.05.2013


    Káthmándú 16. května (ČTK) - Malé letadlo dnes havarovalo při přistání v horách severního Nepálu. Nikdo při nehodě nezahynul, všech 21 lidí na palubě, včetně devíti japonských turistů, ale bylo zraněno, uvedla podle agentury AP nepálská policie.

    Čtyři zranění jsou v kritickém stavu, řekl policejní důstojník Bhim Bahadur Chand. Tříčlenná posádka a zbývající pasažéři byli podle něj Nepálci. Původní zprávy hovořily o nehodě letadla se zahraničními turisty.

    Stroj patřící státní letecké společnosti Nepal Airlines nezvládl přistání na provizorním horském letišti v Jomsomu ležícím asi 200 kilometrů severozápadně od metropole Káthmándú a zřítil se na břeh řeky Kaligandaki.

    Letiště Jomsom patří údajně k nejnebezpečnějším na světě. Leží ve výšce 2682 metrů nad mořem a má jedinou asfaltovou dráhu. Je výchozí branou pro zahraniční milovníky trekingu, kteří odtud vyrážejí do oblasti hory Annapurna, i hinduistických poutníků. Jejich cílem je zase uctívaný chrám Muktinath.

    Právě před rokem zahynulo 15 lidí, když se při přistávacím manévru na tomtéž letišti zřítilo letadlo.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka