E15: Letiště Vodochody získalo kladný posudek EIA

16.05.2013


    Vodochody (u Prahy) 16. května (ČTK) - Projekt rozšířeného Letiště Vodochody po letech průtahů získal kladný posudek v procesu posuzování vlivů na životní prostředí, takzvanou EIA. Informuje o tom deník E15. Záměr rozšíření letiště se ale nelíbí lidem v okolních obcích, na chystaném veřejném projednání se proto očekává velká účast. Definitivně o stavbě rozhodne na základě posudku ministerstvo životního prostředí.

    "Je to velmi důležité, v celém procesu nás to posouvá dále,“ řekl deníku k vydání kladného posudku ředitel letiště Martin Kačur. Letiště, které leží severně od Prahy, chce v budoucnu odbavovat ročně 3,5 milionu cestujících hlavně nízkonákladových aerolinií, nepravidelných a privátních letů. Podle Kačura začne fungovat nejdříve v roce 2016.

    Ještě ale není vůbec jisté, že se nakonec bude stavět. Samospráva v okolních obcích je totiž vesměs proti. "Domnívám se, že posudkář se s věcnými argumenty vyrovnal velmi ledabyle. Očekávám proto velmi bouřlivé veřejné projednání,“ sdělil E15 starosta nedaleké Líbeznice Martin Kupka. Lidem se mimo jiné nelíbí předpokládaný nárůst hluku a emisí, stejně jako zvýšená dopravní zátěž v okolí letiště.

    Letiště Vodochody patří do skupiny Aero, kterou ovládá společnost Penta. Aero koupila od státu na začátku roku 2007 za tři miliardy korun.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka