Aerolinky easyJet snížily pololetní ztrátu o téměř polovinu

16.05.2013


    Londýn 15. května (ČTK) - Nízkonákladová letecká společnost easyJet v letošním fiskálním pololetí snížila ztrátu před zdaněním na 61 milionů liber (1,9 miliardy Kč), zatímco před rokem srovnatelná ztráta činila 112 milionů liber. Firmě pomohl dřívější termín Velikonoc a zájem turistů o cesty ze severní Evropy v době chladného počasí.

    EasyJet jsou druhé největší nízkonákladové aerolinky v Evropě, prvenství patří irskému Ryanairu. Společnost se obvykle dostává do zisku až v druhé polovině fiskálního roku, která zahrnuje hlavní letní sezonu.

    Příjmy se za šest měsíců do konce března zvýšily o 9,3 procenta na 1,6 miliardy liber. Příjem na sedadlo vzrostl o 8,6 procenta.

    Aerolinky nyní plánují modernizaci své flotily a chtějí koupit až 200 nových, úspornějších letadel. Společnost vybírá mezi modely Airbus A320neo a Boeing 737 MAX. EasyJet má nyní ve flotile 213 letadel Airbus.

    Akcie easyJet od počátku letošního roku stouply o 50 procent. Dnes v reakci na výsledky hospodaření posílily až na nový rekord téměř 12 liber, tržní kapitalizace firmy tak podle agentury Reuters dosahuje zhruba 4,8 miliardy liber.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka