Stavba třetího terminálu letiště ve Frankfurtu má začít do 2015

17.05.2013


    Frankfurt 16. května (ČTK) - Německá společnost Fraport plánuje do dvou let zahájit výstavbu třetího terminálu na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem. V rozhovoru s německým listem Bild to řekl šéf společnosti Stefan Schulte. Frankfurt je největším letištěm v Německu a druhým nejvytíženějším v kontinentální Evropě. Jeho provozovatelem je právě Fraport.

    Nový terminál, který by měl ročně odbavit zhruba 14 milionů cestujících, má být v jižní části letiště. Náklady na první fázi výstavby Schulte vyčíslil na 1,2 miliardy eur (zhruba 31,2 miliardy Kč).

    Původně měla být budova nového terminálu v provozu již v roce 2016. Vzhledem ke slabému růstu letecké dopravy ale Fraport projekt odložil na neurčito. Schulte řekl, že podle současných plánů bude letiště třetí terminál potřebovat v roce 2020.

    V loňském roce počet odbavených cestujících na letišti ve Frankfurtu vzrostl o téměř dvě procenta na 57,5 milionu. V letošním roce Fraport podle Schulteho další zvýšení počtu odbavených cestujících ve Frankfurtu nečeká.

    Za první čtyři měsíce letošního roku dokonce počet cestujících klesl o více než dvě procenta. Příští rok má zůstat slabý, poté však firma počítá s opětovným růstem, napsala agentura DPA.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka