Čínská policie zatkla muže za bombové výhrůžky aerolinkám

19.05.2013


    Peking 18. května (ČTK) - Čínská policie zatkla muže, který údajně vyhrožoval bombovým útokem na několika vnitrostátních letech. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na čínské úřady. Kvůli výhrůžkám nabral zpoždění provoz na šanghajském letišti a některé stroje byly nuceny změnit směr letu. V Číne jde o druhý případ zatčení kvůli hrozbám útoky na letadla během tohoto týdne.

    Podle čínského úřadu dohlížejícího na civilní letectví (CAAC) byl zatčen 43letý muž kvůli sérii pátečních telefonátů. Oznamoval v nich chystané bombové útoky na letadla mířící do Šanghaje z Pekingu a dalších velkých měst. Jeho motiv zatím policie nezjistila. Za šíření poplašné zprávy mu hrozí až 15 let vězení.

    Agentura Nová Čína informovala, že kvůli hrozbám nabraly v pátek večer zpoždění všechny stroje odlétající ze Šanghaje, zatímco letadla mířící do města se musela obrátit zpět.

    Kvůli podobnému případu zatkla čínská policie jiného muže již ve čtvrtek.

    Minulý rok byl v Číně odsouzen ke čtyřem letům vězení člověk, který oznámil přítomnost bomby v letadle, aby zdržel přílet svého věřitele.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka