Američtí vojáci se snaží vycvičit afghánské piloty vrtulníků

20.05.2013


    Kábul 20. května (ČTK) - Afghánské pozemní jednotky již postupně přebírají velení bojových operací v Afghánistánu. Nyní se američtí vojáci, kteří v zemi působí, snaží, aby jim ze vzduchu důstojně pomáhalo i afghánské letectvo. Výcvik pilotů bojových vrtulníků byl zahájen na americké vojenské základně Bagrám, která se nachází severně od Kábulu, informovala agentura AP.

    Příslušníci americké 101. letecké divize afghánské piloty zejména učí, jak provádět útoky ze vzduchu a jak zajistit velmi klíčové rychlé výsadky vojáků. Podle velitele divize, plukovníka Paula Bontragera, si Afghánci musí zvyknout fungovat samostatně vzhledem k tomu, že už brzy nebudou mít podporu spojenců.

    Oddíly afghánské armády a policie by měly převzít zodpovědnost za bezpečnost v zemi po plánovaném odchodu zahraničních vojáků z Afghánistánu v příštím roce. Pod velením NATO působí v současné době v Afghánistánu kolem 100.000 zahraničních vojáků, většinou Američanů. Malé množství jich tam zůstane i po roce 2014. Afghánský prezident Hamíd Karzáí nedávno oznámil, že v zemi bude i poté devět amerických bojových základen.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka