Picek: Rozhovory se Švédy o o pronájmu gripenů pokračují

22.05.2013


    Brno 22. května (ČTK) - Rozhovory se švédskou stranou o dalším pronájmu stíhaček Jas-39 Gripen pokračují. Podle ministra obrany Vlastimila Picka je zatím předčasné hovořit o výsledcích. Picek to dnes řekl novinářům na veletrhu Idet v Brně. Uvedl také, že případné veřejné výběrové řízení může eventuálně následovat až po ukončení jednání se Švédy.

    Česká armáda nyní používá švédské letouny Jas-39 Gripen. Pronájem končí na konci roku 2014. Jednání o tom, co dál, se táhnou už déle než rok a Praha dosud dávala najevo, že s nabídkami ze Švédska na prodloužení kontraktu není příliš spokojena.

    Podle deníku E15 se česká strana snaží při jednání o dostavbě jaderné elektrárny Temelín, o který se uchází mimo jiné americký Westinghouse, o to, aby Američané nabídli výhodný pronájem či prodej svých stíhaček F 16.

    "Zatím jednáme se švédskou stranou a podle výsledku jednání by eventuálně přišla na pořad dne další fáze, to znamená oficiální veřejné výběrové řízení," uvedl dnes Picek.

    Doplnil, že jednání se Švédy nyní pokračují. Obě strany se podle něj dohodly, že jeho průběh nebudou komentovat. "Od předsedy vlády jsem žádný časový horizont nedostal," uvedl Picek na dotaz, kdy by měla být jednání se Švédy uzavřena.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka