Honda číslo pět

23.05.2013


    Vcelku nedávno jsme psali, že nevšední miniaturní bizjet Honda Jet má během zkušebního letového programu velké problémy především s novými motorovými jednotkami. Nová zpráva o programu, která se objevila těsně před zahájením veletrhu obchodních letounů Ebace v Ženevě, ale svědčí o tom, že krize byla úspěšně vyřešena.

    Šestnáctého května ve tři odpoledne místního času totiž na letišti Piedmont Triad International Airport v Severní Karolíně zkušební piloti Howard Judd a Stefan Johansson vzlétli k úspěšnému šedesátiminutovému letu s pátým prototypem stroje. „Úspěšný let byl o to důležitější, že v pořadí pátá Honda byla v naší americké továrně v Greensboro postavena v konfiguraci, v níž budou zákazníkům dodávány sériové stroje.

    Díky úspěšnému prvnímu letu jsem nyní vyrazili k závěrečnému  finiši, směřujícímu k dodávkám sériových strojů zákazníkům. Let prvního téměř sériového stroje pro mne byl velmi emotivní, jde o důležitý milník“, dodává prezident a vedoucí obchodní manažér Honda Aircraft Michimasa Fujino.

--
Pramen
HondaJet Nummer funf fliegt
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka