Air China si u Airbusu objednala 100 letadel za 8,8 miliardy USD

24.05.2013

    Paříž 24. května (ČTK) - Evropská strojírenská skupina Airbus dostala od čínské letecké společnosti Air China zakázku na 100 letadel Airbus A320. Úhrnná cena zakázky dosahuje 8,8 miliardy dolarů (asi 176,8 miliardy Kč). Čínské aerolinky v dnešním sdělení uvedly, že cena zakázky je zatím jen přibližná, protože firma dostala od výrobce slevu proti katalogovým cenám. Její výši však Air China nesdělila.

    Šedesát strojů v hodnotě 5,37 miliardy dolarů je určeno pro leteckou společnost Air China. Zbylých 40 nových letadel za zhruba 3,48 miliardy dolarů obdrží její dceřiná společnost Shenzhen Airlines. Obě firmy by měly nové stroje převzít do roku 2020.

    Airbus, který letadla řady A320 vyrábí v továrně v čínském městě Tchien-ťin východně od Pekingu, soupeří o vedoucí pozici na světovém trhu s letadly s americkou strojírenskou společností Boeing.

    Čína a Francie podepsaly v dubnu během návštěvy francouzského prezidenta Françoise Hollandea v Pekingu dohodu o nákupu 60 nových letadel právě od společnosti Airbus.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka