Letiště Heathrow bylo uzavřeno po nehodě startujícího stroje

24.05.2013

    Londýn/Praha 24. května (ČTK) - Londýnské letiště Heathrow bylo dnes krátce uzavřeno po nehodě jednoho ze startujících strojů. Letadlo společnosti British Airways se podle médií muselo nouzově vrátit na Heathrow poté, co mu při startovacím manévru začal hořet jeden motor. Cestující a posádka byli podle letiště bezpečně evakuováni a jsou v pořádku, tři lidé byli podle lékařské pohotovosti lehce zraněni. Uzavření letiště si vynutilo zrušení čtyř letů z Prahy.

    Letoun se 75 cestujícími na palubě se hned po startu musel vrátit na letiště krátce před 9:00 místního času (10:00 SELČ) poté, co z jednoho motoru najednou začal stoupat kouř. Jde jen o technický problém, zdůraznil mluvčí British Airways. K nehodě se blíže nevyjádřil, jen řekl, že vše se teprve vyšetřuje.

    Incident není podle webu britské zpravodajské stanice Sky News považován za teroristický čin. K místu nouzového přistání přijeli rychle hasiči a další záchranáři. Objevila se spekulace, že incident způsobilo to, že letoun typu Airbus A319 směřující do Osla vlétl do hejna ptáků.

    "Bylo vidět, jak mu plameny šlehají z motoru," řekl jeden z očitých svědků, který viděl postižený letoun přelétat nad centrem Londýna.

    V první chvíli letiště uzavřelo obě své ranveje, krátce po úspěšném přistání postiženého letounu na severní přistávací dráhu opět otevřelo k dalšímu leteckému provozu jižní ranvej, před polednem nakonec i tu severní, upřesnila BBC.

    Nehoda si podle pražského letiště vyžádala zrušení čtyř z dnešních deseti plánovaných spojů mezi oběma metropolemi. Šlo o lety společnosti British Airways s příletem na ruzyňské letiště v 15:00 a v 19:00 a odletem v 15:50 a 19:45, uvedla mluvčí letiště Eva Krejčí.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka