Letoun v bulharské Varně sjel z dráhy, zraněni byli dva lidé

24.05.2013

    Varna 24. května (ČTK) - Letadlo bulharské charterové letecké společnosti Air Via sjelo dnes při přistání ve Varně z dráhy a skončilo v nedalekém poli. Stroj směřoval z Lipska a na jeho palubě bylo 172 cestujících. Všichni byli evakuováni, dvě ženy utrpěli zranění. Letiště ve Varně je nyní uzavřeno a veškeré lety jsou přesměrovány do nedalekého Burgasu, uvedl bulharský server novinite.com.

    K nehodě došlo krátce po čtvrt na jedenáct místního času. Podle ředitelky nemocnice svaté Anny ve Varně byly zraněny dvě ženy, jedna Bulharka a jedna Němka. "Utrpěli zlomeniny končetin. Jejich život není ohrožen," dodala ředitelka Maja Raševová. Jak upřesnil bulharský ministr dopravy Kristijan Krastev, cestující se nezranily při přistání, ale při následné evakuaci. Podle prvních informací k nehodě došlo nejspíš kvůli silnému dešti a kluzké ranveji.

    Letiště ve Varně a v Burgasu představují hlavní cestu, kterou se dostávají zahraniční turisté do bulharských černomořských letovisek.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka