23. Aviatická pouť, 1. a 2. června 2013 letiště Pardubice

24.05.2013

Aviatická pouť je stálicí v kalendáři oblíbených leteckých přehlídek. Jejím cílem je připomínat úspěchy české a československé aviatiky sobě vlastním, originálním formátem divadelně pojatých představení ve vzduchu i na zemi, jež ve 3D prostoru kombinují obecný historický děj s tím leteckým. A protože letectví je obor, který nám dělal a dělá dobré jméno, chce Aviatická pouť, tím, že existuje, podpořit význam odkazu těch, kteří se na něm podíleli a podílejí.

Aviatická pouť 2013 „Tenkrát na Východě“ opět přinese návštěvníkům okázalý návrat do historie, tentokrát zejména na Východ od demarkační linie.

Hlavní témata:
    •Československý letecký průmysl mezi světovými válkami
    •Plán Barbarossa- přepadení SSSR v roce 1941
    •1.čsl smíšený letecký pluk a Ostravská operace
    •Hloubkové lety spojenců nad obsazenou Evropou
    •Činnost 8., 9. a 15. letecké armády USAF nad Československem v letech 1944- 45
    •Zlatý věk proudové éry (nejen) ČSLA

Organizační tým usilovně pracuje na tom, aby se podařilo zajistit stěžejní letadla pro jednotlivá témata, originální stroje přímo související s naší a světovou leteckou historií. Rád by touto cestou vyjádřil poděkování všem partnerům, bez jejichž přispění by připravovaná představení neměla potřebnou důstojnost.

Koncerty na letišti Pardubice:

V pátek 31. května 2013 ve večerních hodinách proběhne přímo na letišti Pardubice koncert legendární slovenské rockové kapely ELÁN. Vstupenky na tento koncert jsou k dostání již od 26. listopadu 2012. Více informací zde

V sobotu 1. června 2013 před hlavním letovým programem vystoupí rovněž přímo na letišti populární česká hudební formace ČECHOMOR. Vstup na koncert mají všichni sobotní platící návštěvníci Aviatické pouti ZDARMA. Více informací zde

Návštěvníci se také mohou těšit na osvědčená vylepšení z loňského roku:
•část letiště bude otevřena již v době příletů vystupujících letadel a to v pátek 31. května 2013 od 15:00 do 19:00 hod. Za zvýhodněné vstupné bude možné být u vrcholících příprav Aviatické pouti a na vlastní oči vidět posádky a jejich stroje těsně po přistání z,  často náročného, letu z domovské základny.
•před diváckým koridorem u hlavní stage bude zřízena zóna "Zlaté vstupenky", kde mohou nároční návštěvníci sledovat program vsedě a občerstvit se na náklady pořadatele. ZLATÉ VSTUPENKY jsou k dostání výlučně v předprodeji.

Vážení návštěvníci, těšíme se na vás o prvním červnovém víkendu na pardubickém letišti, kde proběhne Aviatická pouť. Nikoliv největší, ale nejhezčí letecká podívaná v zemi. 

Zdroj http://aviatickapout.cz

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 31.05.2013 18:17, Vložil : fanoušek

párky by se daly určitě požvýkat... :) Přijeďte a uvidíme

Odpovědět

Datum : 26.05.2013 11:01, Vložil : Hang Dam Phuong

EMAIL:dph95@seznam.cz Tel:776308195

Odpovědět

Datum : 26.05.2013 10:50, Vložil : Hang Dam Phuong

Dobrý den, Chtěly bychom se zeptat, jestli je zde nějaké občerstvení? A jestli ne, nenabízíte místo pro prodejce občerstvení? Měly bychom o to zájem, máme k prodeji nudle, závitky, klobásy,… Dejte nám prosím vědět, děkujeme.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka