Londýnské letiště Heathrow je po páteční nehodě v plném provozu

25.05.2013


    Londýn 25. května (ČTK) - Londýnské letiště Heathrow je po pátečním nouzovém přistání airbusu s hořícím motorem opět v plném provozu a neočekává žádné další rušení pravidelných spojů. Mluvčí letiště to dnes řekla stanici BBC. Heathrow je jednou z nejfrekventovanějších leteckých křižovatek světa, v pátek muselo zrušit celkem 192 letů a odklonit 22 letadel. Rušení linek se dotklo i Česka.

    Havárie na palubě letadla mířícího z Londýna do Osla v pátek dopoledne na krátkou dobu Heathrow zcela uzavřela. Letoun se 75 cestujícími na palubě se hned po startu musel vrátit na letiště krátce před 9:00 místního času (10:00 SELČ) poté, co z jednoho motoru najednou začal stoupat kouř. Podle dostupných informací se jednalo o technickou závadu.

    V první chvíli letiště uzavřelo obě své ranveje, krátce po úspěšném přistání postiženého letounu na severní přistávací dráhu opět otevřelo k dalšímu leteckému provozu jižní ranvej, před polednem nakonec i tu severní.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka