V Británii obvinili dva muže, kvůli nimž se odklánělo letadlo

26.05.2013


    Londýn 26. května (ČTK) - V Británii obvinili z ohrožování bezpečnosti letu dva muže, kvůli nimž musely v pátek armádní stíhačky doprovázet dopravní letoun odkloněný na londýnské letiště. Boeing pákistánských aerolinií s více než 300 lidmi na palubě měl namířeno z Láhauru do Manchesteru, ale těsně před přistáním kapitán stroj kvůli incidentu přesměroval. Oficiálně stále není nic známo tom, čím přesně se dvojice mužů provinila.

    Poté, co stroj bezpečně přistál na londýnském letišti Stansted, které je určeno pro případy teroristické hrozby, policie zatkla dva muže - třicetiletého Tayyaba Subhaniho a jedenačtyřicetiletého Mohammeda Safdara. Oba žijí v hrabství Lancashire v severozápadní Anglii a až do pondělního soudního stání zůstávají ve vazbě.

    Britská média s odvoláním na spolucestující v letadle napsala pouze to, že kapitán za letu ohlásil hrozbu na palubě a změnu místa přistání. Muži se prý mezi sebou pohádali a údajně zazněla i výhrůžka, že mohou vyhodit letadlo do povětří. Úřady prozatím vycházejí z toho, že nešlo o terorismus.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka