Muži obvinění z ohrožení bezpečnosti letu zůstanou ve vazbě

28.05.2013


    Londýn 27. května (ČTK) - Dva obviněné z ohrožení bezpečnosti letového provozu nad Velkou Británií se dnes britský soud rozhodl ponechat ve vazbě až do 5. srpna. Kvůli incidentu musely v pátek zasahovat stíhačky královského letectva, které eskortovaly pákistánské dopravní letadlo s více než třemi stovkami lidí na palubě.

    Třicetiletý taxikář Tayyab Subhani a jednačtyřicetiletý zaměstnanec restaurace Mohammed Safdar, oba z Nelsonu v hrabství Lancashire na severozápadě Anglie, byli zatčeni ještě v pátek na letišti Stansted. Tam byl jejich let přesměrován poté, co prý vyhrožovali posádce a ostatním cestujícím smrtí a vyhozením letounu do povětří. To se podle žalobce nakonec ukázalo lživou hrozbou.

    Oba muži dnes před soudem jen potvrdili svá jména a adresy. Podle obhájců hodlají trvat na své nevině. Smírčí soudkyně Sarah-Jane Daviesová však odmítla žádost o propuštění na kauci.

    Boeing 777 pákistánských aerolinií s 308 cestujícími na palubě měl původně namířeno z Láhauru do Manchesteru, ale těsně před přistáním kapitán stroj kvůli incidentu přesměroval. Až stroj bezpečně přistál na londýnském letišti Stansted, které je určeno pro případy teroristické hrozby, policie zatkla Subhaniho a Safdara. Ten se ve společnosti dalších šesti až osmi příbuzných vracel z matčina pohřbu v Pákistánu.

    V tomto hloučku podle spolucestujících v letadle vypukla hádka. Když ji letušky a stewardi chtěli uklidnit, zaznělo prý, aby vypadli, protože za chvilku vyhodí letadlo do povětří.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka