Airbusem 350 nad Paříží?

29.05.2013


    S rychle se blížící prestižní leteckou akci Paris Air Show se mezi leteckou veřejností i novináři z oboru začíná objevovat otázka, zda zde bude poprvé veřejně v letu předveden první letový prototyp „třistapadesátky“ s výrobním číslem MSN001. Jisté je, že ve chvílích, kdy vznikala tato zpráva,  již do finální podoby nalakovaný stroj prochází intenzivními pozemními testy letových systémů včetně pojíždění. Podle vedení Airbusu ale poprvé vzlétne, až k tomu „stroj a osádka budou zcela připraveny, což se stane uprostřed roku“.

    V oficiálním programu Paris Air Show sice zatím první veřejný přelet v rámci  vůbec prvního letu XWB uveden není a navíc vedení firmy sdělilo leteckým novinářům, že „přistání stroje na Le Bourget v těchto dnech nepřichází v úvahu“, nicméně pověsti o jeho prvním veřejném předvedení právě zde se vytrvale šíří. Odborný letecký tisk doslova uvádí, že „jsou známky toho, že vedení firmy dá startovní výstřel přeletem stroje nad Paris Air Show“.

    Jisté ale v každém případě je, že letošní pařížský veletrh opět zintenzívní boj obou gigantů o místo na slunci leteckého trhu s airlinery. Boeing zde totiž hodlá poprvé veřejně představit nový model Dreamlineru – 787-10 a hlavně začít lovit první zákazníky pro nového „drobečka“ a přímého konkurenta „třistapadesátky“ nový velký dvoumotorový 777X. Pokud jde o novou „Triple-Seven“, pravděpodobně zde bude představena její přesná maketa. Boeing zde také po opětovném schválení Dreamlinerů do provozu slavnostně představí „letoun snů“, předaný Qatar Airways.

    Dychtiví příznivci nejen „třistapadesátky“ tedy s rostoucím napětím očekávají „soudný den“, tedy zahajovací letovou show pařížského veletrhu.

--
Pramen
Holt sich Airbus mit der A 350 XWB die Paris Air Show?
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka