Ruská letadla na západě země ničila cíle hypotetického protivníka

29.05.2013


    Moskva 28. května (ČTK) - Zničením vzdušných sil hypotetického protivníka dnes na západě Ruska vyvrcholily rozsáhlé manévry, které v pondělí z popudu prezidenta Vladimira Putina nečekaně vyhlásil ministr obrany Sergej Šojgu. Cvičení, do něhož se zapojilo na 10.000 vojáků a stovky bojových letounů, má prověřit připravenost ruské armády k odražení nenadálého útoku nepřátelských vzdušných a kosmických sil.

    Podle státní agentury ITAR-TASS se dnes svazky stíhacích a bombardovacích letounů v ruském západním vojenském okruhu přemístily na záložní letiště, odkud startovaly proti hypotetickému nepříteli a ničily i pozemní cíle. Cvičnými terči byly nepřátelské rakety s plochou dráhou letu, bitevní letouny a protiletadlové prostředky protivníka. Do manévrů se zapojily zejména bitevní letouny Su-24, Su-34 a Su-29SMT.

    Manévry by měly skončit ve středu a jejich součástí je také rychlá přeprava jednotek protivzdušné obrany ze západu země ke Kaspickému moři, přes které Rusko sousedí s Íránem.

    Podle ruských novinářů je série manévrů součástí příprav na hlavní letošní vojenské cvičení, které se uskuteční na podzim pod kódovým označením "Západ 2013". Manévry jsou označeny jako "strategické" a jejich součástí má být i nácvik nasazení taktických jaderných zbraní.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka