Pražské letiště ochromila mlha, zrušeno bylo sedm letů

31.05.2013


    Praha 31. května (ČTK) - Provoz na pražském Letišti Václava Havla ochromila dnes od 05:00 zhruba do 08:30 mlha. Kvůli nízké viditelnosti bylo zrušeno sedm letů, další spoje nabraly někdy i hodinová zpoždění a desítka příletů musela být odkloněna na náhradní letiště v Ostravě, Brně, Pardubicích a Drážďanech. ČTK to řekla mluvčí letiště Eva Krejčí. Ani dopoledne není na Ruzyni ideální viditelnost, během dnes se dají očekávat další komplikace.

     "Odkloněné lety na náhradních letištích vyčkaly na zlepšení počasí a poté s cestujícími přelétly na pražské letiště," uvedla Krejčí.

    Počasí na letišti se neustále mění a viditelnost se chvílemi zlepšuje a chvílemi naopak mlha houstne. Pro přistání tak stále platí omezení a o tom, jestli letadlo na plochu letiště dosedne, nebo zvolí přelet na jiné místo, tak rozhodují kapitáni jednotlivých spojů na základě pravidel stanovených leteckými společnostmi, dodala mluvčí letiště.

    Od rána byly zrušeny lety do Amsterodamu, Bruselu, Budapešti, Hamburku, Lisabonu, Curychu a Berlína. Podle informací pražského letiště trápí mlha pouze Prahu, z jiných evropských letišť, z nichž se do hlavního města létá, žádné komplikace hlášeny nejsou.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka