Letiště Heathrow hodlá zveřejnit nejhlučnější přepravce

31.05.2013

    Londýn 30. května (ČTK) - Londýnské letiště Heathrow hodlá zveřejnit jména nejhlučnějších aerolinek a výrazně zvýšit pokuty za nadlimitní hluk. Nejrušnější evropské letiště si tak chce zároveň naklonit tamní úřady, aby mu umožnily postavit další ranvej.

    Letiště Heathrow, které má stále jen dvě přistávací dráhy, chce podle agentury Reuters zveřejňovat žebříček nejhlučnějších aerolinek čtvrtletně, začít s tím hodlá už letos v létě.

    Konzervativní vláda premiéra Davida Camerona se podvolila tlaku místních obyvatel a protestních skupin, které upozorňující na dopady případného rozšíření letiště na životní prostředí. Plány na vybudování třetí ranveje proto zatím zrušila.

    Vládní komise pro výkonnost letišť má další zprávu o situaci předložit v polovině roku 2015. Parlamentní výbor pro dopravu už tento měsíc rozšíření letiště podpořil a konstatoval, že by se měla postavit nejen třetí, ale možná i čtvrtá ranvej.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka