Létat i po smrti

07.06.2013

    Létat v milovaném nejen historickém letounu  i po smrti by si s velkou pravděpodobností přál nejeden milovník létání. Dosud se to ale splnilo jen slavnému filmovému British Patientovi Ralphu Fiennesovi a jeho milence ve stejnojmenném filmu. V realitě  se ovšem ke splnění zmíněného snu zřejmě značně nechtěně dostal ještě jeden „letecký pasažér“.

    Když šestého června přistál na moskevském letišti Vnukovo let s číslem H5-9716, Airbus A-330-300 společnosti iFLY s imatrikulací EI-ETI, letící na lince Rimini-Vnukovo, všimli si místní mechanici při běžné poletové kontrole jedné z podvozkových noh hlavního podvozku, že jsou na ní znatelné stopy krve. Až po zevrubné kontrole podvozkové šachty v ní nalezli hrůzný nález - mrtvolu mladého muže tmavší pleti, který u sebe měl gruzínský pas. Velmi pozoruhodné ovšem je, že na zmíněném místě jeho bezduché tělo takto nalétalo tisíce kilometrů. Podle letových dokumentů totiž zmíněný stroj během několika posledních dnů absolvoval nejméně SEDM! dlouhých letů! Navíc z následné soudní pitvy jasně vyplynulo, že muž zemřel čtyři! dny předtím, tedy pravděpodobně druhého června!

    Vyšetřování, jak se vůbec nechtěný černý pasažér do podvozkové šachty dostal, sice probíhá, ale nechtěný hlavní aktér neskutečného případu už  k průběhu svého posledního letu vyšetřovatelům nikdy nic neřekne. Úmrtí černých pasažérů, cestujících často i mezi kontinenty v podvozkových šachtách či nepřetlakovaných zavazadlových prostorách velkých airlinerů, nejsou nijak neobvyklá. Ještě nikdy ale nebylo v pramenech popsáno, že by byly jejich mrtvoly objeveny až po několik dnech „pobytu“ v podvozkové šachtě velkého dopravního letadla. Co to vypovídá o úrovni práce letištních ochranek i různých letištních mechaniků na mnoha letištích, jistě dodávat nemusíme…

--
Pramen
Incident: iFly A333 at Moscow on Jun 6th 2013, dead stoaway found after at least 7 flights
Mgr.Zdeněk Procházka

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka