Lufthansa je přátelská

07.06.2013

    O značně neuvěřitelných 455 tisíc tun CO 2 méně z motorů stovek velkých i menších airlinerů jednoho z největších leteckých dopravců, Lufthansa Group, putovalo v loňském roce do zemské atmosféry. Pozoruhodné je i to, že spotřeba pohonných hmot, vyráběných z fosilních materiálů, kterým nafta nesporně je, byl vloni i při zvýšených „tunokilometrových“ letových výkonech o 1,6 procenta nižší. Jinak řečeno, stroje Lufthansy v loňském roce na kteréhokoliv svého pasažéra a na každých sto kilometrů, které ulétl, spotřebovaly 4,06 litru pohonných hmot.

    V letošním roce se ale předpokládá, že vlídnost skupiny leteckých dopravců, skrývající se pod touto hlavičkou, patří sem i Swissair, k životnímu prostředí, značně díky přibývajícímu CO2 v atmosféře ohroženému, bude ještě větší. Do roku 2025 k tomu má přispět až 236 nových a výrazně ekologičtějších dopravních letounů všech kategorií. Již na konci tohoto roku jimi mají být dva „Triple-seven“ F pro Lufthansa Cargo, v pozdějších letech budou následovat výrazně hospodárnější, k životnímu prostředí vlídnější a méně hlučné A 320 ceo, letouny modelové řady A 320/321 nebo další „Triple-Seven“ – 777-300 ER i již nyní užívaná Jumba modelu 747-8  stejně jako velmi ekologičtí „drobečci“- Airbusy A 380. „Pakatel“, pouhých dvacet dva miliard Euro, které za ně Lufthansa Group zaplatí, nepochybně přinese významné snížení hluku i emisí, kterým nejen tato skupina dopravců zatěžuje zkoušené životní prostředí naší „modré kuličky“.

--
Pramen
Lufthansa Nachhaltigkeitsbericht – Treibstoffeffizienz und Flottenerneuerung
Mgr.Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka