Valor je X2

07.06.2013

    Zajímavá zpráva, týkající se vývoje nových „Kipprotorů“, tedy velmi moderních víceúčelových letounů s překlopnými křídly či rotory, určených pro americké vojenské letectvo, se objevila nedávno. Vedení zdejšího letectva rozhodlo, že dosud firmami Bell vyvíjený Helicopter čili demonstrátor X-2 konsorcia firem Sikorsky/Boeing a obdobně koncipovaný pokusný „Kipprotor“ firmy Bell, V-280 Valor budou v rámci další vývoje strojů s těmito vlastnostmi sloučeny do jednoho jediného modelu. Sériový stroj s maximální rychlostí 425 kilometrů za hodinu má vzlétnout již v roce 2017. Pro vývoj dalšího společného „Kipprotoru“ obou konsorcií v programu Future Vertical Lift Programme budou již brzy stanoveny závazné podmínky.

    Není bez zajímavosti, že třetí účastník budoucí soutěže, Eurocopter America, svůj model ze soutěže již stáhl a soustředil se na výraznou modernizaci svého v USA vyráběného EC 145 Lakota. Doufá totiž, že jej bude již brzy moci přihlásit do soutěže amerického vojskového letectva na nový Armed Army Scout AAS-72 XIX. Roli AAS v americkém vojskovém letectvu totiž dosud stále plní americké OH-58 Kiowa.

--
Pramen
Us Army waehlt BellValor uns Sikorsky X 2 Modell fur Technologie
Mgr.Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka