Akrobatické soutěže v Letňanech se zúčastní i dvě pilotky

07.06.2013

    Praha 7. června (ČTK) - Dvě ženy a osm mužů figuruje ve startovní listině druhého ročníku akrobatické letecké soutěže Aerobatic Freestyle Challenge, která se koná v sobotu na letišti v Praze-Letňanech. O vítězi soubojů v rychlostech přes 400 km/h a přetíženích až 10G rozhodne přesnost, kreativita a preciznost provedení piruet a figur.

    Představí se nejlepší akrobati z České republiky, Francie, Velké Británie, Polska, Ruska, Španělska, Maďarska a Švýcarska, kteří se utkají ve dvoukolové soutěži. První akrobatická soutěž obsahuje šest figur v jedné sestavě shodné pro všechny závodníky, druhá freestylová dává pilotům volné ruce v tom, co během vyhrazených 90 sekund na obloze předvedou.

    "V tuzemsku existuje řada špičkových akrobatických pilotů a zájem je i mezi veřejnosti velký," upozornil na loňskou desetitisícovou návštěvu Marek Hyka, závodní manažer a zároveň pilot, mistr světa v kategorii advanced z roku 2010. "Jedná se o největší letošní akrobatickou show se soutěžními prvky v Evropě."

    Jedním z favoritů je Rus Viktor Čmal, mistr světa kategorie unlimited z roku 1996. Soutěžit budou i vicemistr světa unlimited z roku 2011 Olivier Masurel z Francie a Ruska Světlana Kapaninová, která loni obsadila třetí místo. Českou školu bude zastupovat Marek Hyka.

    Připraven je i bohatý doprovodný program, během kterého budou moci diváci mimo jiné prohlédnout letadla na zemi i ve vzduchu, zázemí týmů či výstavu historických strojů.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka