Pasažéry čekající v Číně na zpožděný let rozptýlil orchestr

09.06.2013

    Peking 8. června (ČTK) - Dlouhé tři hodiny zůstali převážně čínští cestující uvězněni na palubě letounu směřujícího z Pekingu do Makaa, když se jejich let zpozdil. Čekání na odlet jim ale zpříjemnili hudebníci ze slavného Filadelfského orchestru, kteří s nimi letěli. Informoval o tom server New York Daily News.

    Dva hráči na housle, jeden na violu a jeden na violoncello překvapili pasažéry letounu, když své nástroje vytáhli z obalů a začali se připravovat na improvizované vystoupení. Svým posluchačům se rozhodli zahrát část Smyčcového kvartetu č. 12, zvaného Americký od Antonína Dvořáka.

    Někteří z cestujících jim drželi noty, jiní si vše nahrávali na své mobilní telefony. Vystoupení na chvíli přerušilo jen zvonění telefonu, na což hudebníci reagovali smíchem. Poté již dohráli bez jakéhokoli přerušení a čekal je bouřlivý potlesk.

    Členové orchestru cestovali do Makaa v rámci jejich výroční cesty po Číně. V roce 1973 se jejich předchůdci stali členy prvního amerického orchestru, který přicestoval po skončení kulturní revoluce v této zemi.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka