Dreamliner japonské JAL prý měl problém se systémem proti námraze

11.06.2013

 

Tokio 11. června (ČTK) - Letoun Boeing 787 Dreamliner japonské společnosti Japan Airlines (JAL) se krátce po startu musel vrátit na tokijské letiště kvůli technickým problémům. Sdělily to dnes aerolinky, podle nichž se u stroje objevil problém s protinámrazovým systémem. Dreamlinery, které jsou považovány za nejmodernější dopravní letadla na světě, letos nesměly čtyři měsíce do vzduchu kvůli potížím s bateriemi. 

 

Letadlo mířilo z Japonska do Singapuru, když se u něj problém asi hodinu po startu objevil. Na tokijské letiště Haneda se letoun vrátil bezpečně, řekl podle agentury AP mluvčí JAL. 

 

Deník Wall Street Journal uvedl, že známky potíží se objevily na levé straně stroje, který vzlétl se 155 pasažéry na palubě. Letecká společnost JAL příčiny problému zjišťuje. 

 

Americký strojírenský gigant Boeing musel v minulých měsících u svých dreamlinerů vyměnit systém baterií poté, co své nejmodernější stroje v polovině ledna odstavil z provozu kvůli přehřívání baterií. Japonské aerolinky JAL a All Nippon Airways (ANA) s těmito stroji po několikaměsíční odstávce obnovily pravidelné lety 1. června.

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka