Zrození nových Ospreyů

17.06.2013


    Nejméně tři sta nevšedních strojů s kolmým startem a přistáním Bell/Boeing V-22 Osprey má v roce 2018 mít ve stavu US Marine Corps i Us Air Force. Vyplývá to z již uzavřeného kontraktu, s nímž zdejší ministerstvo obrany seznámilo novináře v pátek čtrnáctého června. Důsledkem velkého kontraktu ministerstva s výrobcem – „deal“ má hodnotu šest a půl miliardy dolarů – bude, že US Marine Corps během dalších pěti let obdrží devadesát dva MV-22, US Army Speciál Operations Command sedm CV-22. 

    Navíc ministerstvo s výrobcem uzavřelo opci na dalších dvacet tři strojů. Po nekonečných a vleklých obtížích s počátečním zaváděním stroje do výzbroje, které byly doprovázeny i jednou katastrofou, je to i při současných tvrdých amerických rozpočtových škrtech, tzv, sequestrations, pro výrobce velmi skvělá zpráva. Dodávat k tomu, že dosud v tamějším letectvu létajících dvě stě strojů bez problémů nalétalo 18500 letových hodin, je již skoro zbytečné..

--
Pramen
Weitere 99 Boeing V-22 Ospreys beteiligt
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka