Boeing získal přes stovku zakázek na nový letoun 787-10

18.06.2013

    Paříž 18. června (ČTK) - Americký výrobce letadel Boeing již získal více než stovku zakázek na svůj nový letoun 787-10 Dreamliner, který dnes oficiálně představil na pařížském aerosalonu. Katalogová hodnota těchto objednávek podle agentury Reuters dosahuje téměř 30 miliard dolarů (zhruba 576 miliard Kč).

    Prvním zákazníkem by se měla stát americká letecká společnost United Airlines, která si objednala 20 letounů 787-10. Boeing předpokládá, že nová letadla začne dodávat v roce 2018. Objednávky předložili i dopravci Singapore Airlines, British Airways, Air Lease Corporation a GECAS. Letoun bude mít dolet zhruba 13.000 kilometrů a bude moci přepravovat 300 až 330 cestujících.

    "Stroj 787-10 Dreamliner bude nejefektivnějším proudovým dopravním letadlem v historii," poznamenal šéf divize Boeingu pro komerční letadla Ray Conner. Dodal, že letoun bude mít o čtvrtinu nižší spotřebu, než mají dnešní letadla podobné velikosti.

    Evropský konkurent Airbus dnes získal od britské nízkonákladové letecké společnosti easyJet zakázku na 135 letounů A320 a A320neo v hodnotě 11,9 miliardy dolarů (téměř 230 miliard Kč). Aerolinky si rovněž zajistily opci na nákup další stovky letadel A320neo.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka