Travel Service objednal tři nové Boeingy za téměř 5,8 miliardy Kč

20.06.2013


    Praha 19. června (ČTK) - Tuzemský letecký dopravce Travel Service objednal na aerosalonu v Paříži tři nové Boeingy 737 MAX. Stroje mají katalogovou hodnotu 301,5 milionu dolarů (téměř 5,8 miliardy korun), informoval dnes v tiskové zprávě výrobce strojů společnost Boeing. Do Česka by letadla měla dorazit na přelomu let 2017 a 2018, řekla ČTK mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková.

    "Je to předběžná objednávka. Zavázali jsme se k odběru letadel a teď budeme dolaďovat detaily smlouvy," uvedla Dufková. Podle výkonného ředitele Romana Vika bude Travel Service prvním dopravcem ve střední a východní Evropě, který bude s daným typem létat. Nyní společnost provozuje flotilu 28 Boeingů 737, celkem v letní sezóně plánuje využívat 41 letounů. Kromě Boeingů létá s typem Airbus A320 a menším strojem Cessna 680 Citation Sovereign.

    Travel Service patří do skupiny Unimex Group vlastněné podnikateli Jiřím Šimáněm a Jaromírem Šmejkalem. Firma, která na trhu působí od roku 1997, je lídrem na charterovém trhu v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Významný podíl trhu má také v Polsku. Na pravidelných linkách létá z Prahy, Brna a Ostravy do čtyř desítek destinací. Loni její letadla přepravila 3,5 milionu cestujících.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka