Středočeští zastupitelé rozhodnou o dalším osudu leteckého muzea

20.06.2013


    Mladá Boleslav 19. června (ČTK) - Středočeští zastupitelé budou příští týden v pondělí rozhodovat o využití budovy chystané v Mladé Boleslavi pro letecké muzeum. Kraj nedostal na tento projekt evropskou dotaci a není jasné, zda se muzeum otevře. Hejtman Josef Řihák (ČSSD) dnes ČTK řekl, že budova by se mohla i prodat nebo pronajmout. Mladá Boleslav uvažuje o tom, že by areál využila pro krytý bazén, který město delší dobu plánuje postavit u lesoparku Štěpánka.

    "Co bude s leteckým muzeem, si musí rozhodnout zastupitelstvo. Variant je hodně. Můžeme ho dostavět, otevřít a provozovat, můžeme ho nabídnout k prodeji, můžeme ho nabídnout k pronájmu," uvedl Řihák.

    Plánované Letecké muzeum Metoděje Vlacha se dostalo do problémů, protože hejtmanství na projekt za 150 milionů korun nezískalo evropské peníze. Stavět se přesto začalo, případ kvůli tomu vyšetřovala i policie. Nakonec ale kauzu odložila.

    Kraj podle Řiháka s tímto výdajem v plánu investic nepočítá. "Zastupitelstvo může rozhodnout, že to kraj zaplatí ze svého, ale nevím, kde bychom na to vzali peníze," podotkl. Problém má i s tím, že zastupitelé financování projektu nikdy neschválili. "V zásobníku projektů bylo kdysi schváleno financování, ale jen pokud se to postaví za evropské peníze," upozornil.

    Kraj vede kvůli muzeu jednání s mladoboleslavským magistrátem. "Asi není tajemstvím, že s panem Řihákem jednáme o tom, jestli by město budovu neumělo využít na něco jiného, abychom kraji ulehčili zátěž, kterou způsobil (bývalý hejtman) David Rath," řekl ČTK boleslavský primátor Raduan Nwelati (ODS).

    Podle něj se prověřují technické parametry budovy kvůli možnému umístění bazénu. Provedená zkoumání zatím naznačují, že by to mohlo být reálné.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka