Nejlepším dopravcem zvolili cestující aerolinie Emirates

20.06.2013

    Praha 20. června (ČTK) - Nejlepším leteckým dopravcem zvolili cestující v rámci soutěže World Airline Awards aerolinky Spojených arabských emirátů - společnost Emirates. Druhou příčku soutěže pořádané každoročně britskou nezávislou organizací Skytrax obsadily aerolinie ze stejného regionu Qatar Airwyas a třetí pozici obsadily Singapore Airlines. České aerolinie skončily čtvrté v rámci střední Evropy, informovala Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (ACČKA).

    České aerolinie v regionu východní Evropy zvítězily naposledy v roce 2009. Rok poté je předstihl maďarský Malév, který ale v roce 2012 zkrachoval. Vloni se ČSA umístily na třetí pozici za ruskými Transaero Airlines a Aeroflot Russian Airlines, řekla ČTK tajemnice AČCKA Kateřina Petříčková.

    Celkově nejlepší v rámci Evropy skončily Turkish Airlines, které zvítězily v jihoevropském regionu. Ve východní Evropě se před Českými aeroliniemi umístily tři aerolinie z Ruska, Aeroflot, Transaero Airlines a S7 Airlines. V podkategorii nejlepší nízkonákladová letecká společnost na světě letos zvítězila stejně jako v posledních pěti letech malajská Air Asia.

    Průzkum uskutečnila Skytrax na základě hodnocení 18 milionů cestujících ze stovky zemí světa. Je založen na měření spokojenosti zákazníků a jejich osobních zkušenostech se službami aerolinek například při odbavování cestujících, komfortu na palubě letadla, čistoty letadla i toalet, kvality jídla a nápojů, služeb palubního personálu a jejich znalosti cizích jazyků.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka