Další Dreamliner od United odkloněn kvůli oleji

21.06.2013

    Newark (USA) 21. června (ČTK) - Kvůli problémům s olejem musel být ve čtvrtek odkloněn z vytyčené trasy další letoun Boeing 787 Dreamliner společnosti United Airlines. Let z londýnského letiště Heathrow do Houstonu v USA skončil kolem 14:15 místního času (20:15 SELČ) v Newarku ve státě New Jersey. Kvůli potížím s olejovým filtrem musel přerušit úterní let z Denveru do Tokia jiný dreamliner od United, který byl odkloněn do Seattlu.

    Neplánovaná odklánění letadel United Airlines jsou další z řady problémů nejnovějšího letadla Boeingu. Společnost United přitom obnovila lety s dreamlinery teprve před měsícem, poté, co Boeing v těchto letounech po celém světě posílil ochranu baterií před vznícením.

    Čtvrteční let do Houstonu skončil předčasně kvůli tomu, že přístroje ukazovaly nízký obsah oleje v motoru. Boeing sdělil, že dva poslední případy odklonu letounů United Airlines spolu nesouvisí. "Budeme spolupracovat s United a General Electric na náležitém dokončení údržby a odzkoušení a vrátíme letoun do provozu," uvedl Boeing podle agentury Reuters. General Electric dodal pro dreamlinery United Airlines motory.

    Odklánění letadel kvůli technickým problémům není nic neobvyklého, dreamlinery jsou nyní pod drobnohledem kvůli letošním velkým potížím s bateriemi a finančnímu významu, jaký tyto stroje pro Boeing mají. Dreamlinery se považují za nejmodernější a nejúspornější dopravní letadla na světě, od ledna ale po čtyři měsíce nesměla do vzduchu kvůli několika případům vznícení baterií. Boeing systém baterií změnil, připustil ale, že se mu nepodařilo původní příčinu problémů zjistit.

    Minulý týden dreamliner japonské letecké společnosti All Nippon Airways nebyl schopen nastartovat a další potíže s tímto strojem hlásil konkurenční dopravce Japan Airlines. Tyto problémy řeší Boeing ve spolupráci s britskou společností Rolls-Royce, která pro dreamlinery japonských přepravců vyrábí motory.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka