Prudká zimní bouře narušila leteckou dopravu na Novém Zélandu

21.06.2013

    Wellington 21. června (ČTK) - Prudká zimní bouře provázená větrem o rychlosti 130 kilometrů v hodině dnes narušila dopravu na Novém Zélandu. Zhruba 30.000 domácností se kvůli strhanému vedení ocitlo bez elektřiny, uzavřena byla i řada škol, napsala agentura AP.

    Pod nárazy větru dosahující až 200 kilometrů v hodině se dostalo i hlavní město Wellington, kde bouře zkomplikovala provoz autobusů, železnice i automobilové dopravy. Vítr vyvracel stromy i sloupy elektrického vedení a strhával tašky ze střech domů. Do částí Jižního ostrova bouře přinesla sněžení. Neočekávané přívaly sněhu odřízly některé obydlené oblasti od spojení s okolním světem.

    Národní přepravce Air New Zealand dnes ráno zrušil všechny lety do Wellingtonu; omezené služby by měl obnovit během odpoledne. Cestující letecká společnost varovala, že problémy mohou pokračovat a postihnout i mezinárodní lety z novozélandského hlavního města. Meteorologové předpovídají, že situace by se mohla zlepšit v sobotu.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka