Jihokorejské aerolinky zakázaly přepravu žraločích ploutví

23.06.2013

    Soul 22. června (ČTK) - Největší jihokorejské aerolinky, Korean Air a Asiana, oznámily zákaz přepravy žraločích ploutví jako nákladu ve svých letadlech. Zapojily se tak do sílící celosvětové kampaně proti této asijské delikatese, která decimuje počty žraloků ve světových mořích.

    Jak napsala agentura AFP, Korean Air létající do 45 zemí přestala přepravovat žraločí ploutve s platností od 10. června. Stejný krok zveřejnila i Asiana, která neupřesnila, od kdy její zákaz vstoupil či vstoupí v platnost.

    Už loni v září uvedla hongkongská letecká společnost Cathay Pacific, že přestane přepravovat žraločí ploutve svými nákladními letadly.

    Ročně je zabito kolem 73 milionů žraloků, přičemž Hongkong sám dováží kolem 10.000 tun ploutví, které jsou následně exportovány na čínskou pevninu. Kilogram prvotřídních sušených ploutví stojí v Hongkongu až 10.000 hongkongských dolarů (téměř 25.000 korun) a miska oblíbené polévky z nich se prodává za více než 1000 hongkongských dolarů (téměř 2500 korun).

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka