Boeing prý odškodní polské aerolinky LOT za potíže s dreamlinery

24.06.2013

    Varšava 24. června (ČTK) - Americký výrobce letadel Boeing příští měsíc nabídne polským aerolinkám LOT odškodné za potíže s letouny Boeing 787 Dreamliner. Uvedl to dnes náměstek polského ministra státního pokladu Rafal Baniak. Několikaměsíční odstávka těchto strojů společnost LOT podle Baniaka připravila o více než 100 milionů eur (2,6 miliardy Kč).

    Všech 50 letounů Dreamliner po celém světě bylo v polovině ledna odstaveno kvůli přehřívajícím se bateriím. Aerolinky LOT obnovily provoz strojů Dreamliner začátkem června. Polský dopravce je jediný v Evropě, který má dreamlinery ve flotile; celkem má tři stroje tohoto typu a do konce srpna chce získat další dva.

    Aerolinky LOT nyní drží nad vodou podpora státu. Firma se v posledních letech potýká se ztrátami, hlavně kvůli rostoucím cenám pohonných hmot a konkurenci nízkonákladových společností. Loni dopravce prodělal 400 milionů zlotých (2,4 miliardy Kč).

    Polský parlament minulý měsíc schválil návrh zákona, který otevírá cestu k privatizaci společnosti LOT. Vláda v současnosti vlastní asi dvě třetiny aerolinek.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka