O dalším osudu leteckého muzea v Boleslavi se rozhodne v červenci

24.06.2013

    Praha 24. června (ČTK) - Středočeští zastupitelé odložili rozhodnutí o využití budovy v Mladé Boleslavi chystané pro letecké muzeum. Klub ČSSD se chce věcí ještě zabývat, návrh na řešení situace předloží na příštím jednání krajského zastupitelstva v polovině července.

    Kraj nedostal na projekt leteckého muzea za 150 milionů korun evropskou dotaci a není jasné, zda se muzeum otevře. Stavět se přesto začalo, případ kvůli tomu vyšetřovala i policie. Nakonec ale kauzu odložila.

    Hejtman Josef Řihák (ČSSD) dnes novinářům řekl, že kraj se může buď domluvit na pronájmech pozemků, na nichž stavba stojí, nebo na splátkovém kalendáři a budovu splácet. V takovém případě by se muzeum otevřelo. Podle hejtmana by to ale muselo být za jiných podmínek. "Jde jednat s dodavateli, jde jednat s tím, kdo to staví," podotkl.

    Další možností je muzeum prodat, a to za cenu stanovenou znalcem, tedy za 150 milionů korun. Mladá Boleslav již avizovala, že by v areálu mohla vybudovat krytý bazén, který město delší dobu plánuje postavit u lesoparku Štěpánka. "Dopředu nemohu říct, zda to prodáme městu nebo nějaké společnosti, která prodává vrtulníky. My to vyvěsíme a může se přihlásit kdokoliv," poznamenal Řihák.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka