Jordánsko od podzimu spustí přímé spojení Prahy a Ammánu.

24.06.2013

    Praha 24. června (ČTK) - Jordánsko od konce října plánuje zahájit provoz pravidelných sobotních charterových letů z Prahy do Ammánu. Ty by měla zajišťovat dceřiná společnosti jordánského národního dopravce Royal Jordanian Airlines - Royal Wings. Na dnešní tiskové konferenci to řekl Abid Razzák Arabíjat, generální ředitel Jordánského výboru pro cestovní ruch. Kromě hlavního města nabízí tuzemským cestovním kancelářím rovněž možnost přímého spojení do přímořské Akaby

    "Podle statistických dat, které máme k dispozici, víme, že mnoho Čechů, jezdí do Egypta, Izraele, Turecka, ale jen minimum do Jordánska," uvedl Arabíjat. Země se proto chystá podpořit tuzemské cestovní kanceláře, které se rozhodnou spojení využít a vozit své klienty právě do Jordánska. Těm chce prostřednictvím výboru pro cestovní ruch z poloviny hradit marketingové náklady související s propagací Jordánska. Z poloviny až 70 procent je výbor pak ochoten cestovním kancelářím profinancovat neobsazená sedadla.

    Jednání nejsou v tuto chvíli uzavřena. Podle mluvčí pražského letiště Evy Krejčí dosud Royal Jordanian Airlines nepotvrdily finálně letový řád. V roce 2012 cestovalo podle statistik letiště mezi Prahou a Ammánem až pět tisíc lidí, kteří využili stávající pravidelná spojení a do země tak cestovali s přestupem. Proti předchozímu období šlo o 18procentní meziroční růst. Region Blízkého východu se tak jeví jako nejdynamičtěji rostoucí, doplnila mluvčí.

    Pro spojení plánují Royal Wings nasadit letoun A320 s kapacitou 155 sedadel. Z Prahy by podle předběžného harmonogramu měl spoj od letošního 12. října do 25. ledna 2013 odlétat každou sobotu v 07:00 a přistávat v Ammánu v 11:15. V opačném směru je předpokládán odlet ve 12:15 a přílet do Prahy v 16:00.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka