Tučnáci létají!

30.06.2013


    I naším čtenářům je nesporně známo, že sympatičtí zástupci ptačí říše, tučňáci, nepatří mezi ty létající tvory, které můžeme spatřit na obloze. Od dvacátého června ale tito nelétaví ptáci přesto zázračně létají. Ve zmíněný den byl na floridském letišti Orlando za přítomnosti hned dvou opeřenců ze světoznámého akvária SeaWorld slavnostně pokřtěn Boeing 737-700 s civilními rejstříkovými značkami N280WN zdejší nízkonákladové letecké společnosti Soutwest Airlines.

    Důvodem přítomnosti opeřenců i jejich ošetřovatelek byli dva velcí tučňáci, zobrazení po jednom na pravé i levé straně trupu letounu. Již třináctý netradičně zbarvený stroj Southwest, s volacím znakem na trupu „Penguin One“, tak umožnil a umožní i v budoucnu nelétajícím opeřencům být ve vzduchu i dlouhé hodiny. Velmi zajímavé je, že floridský SeaWorld tímto způsobem se Southwest spolupracuje dvacet pět let. Prvním nelétajícím tvorem, který před desítkami let vzlétl na trupu stroje Southwest, byla velryba jménem Shamu One, která tehdy spokojeně žila právě v SeaWorldu. Mnoho ze sto milionů cestujících, kteří ročně využijí služeb společnosti, která má největší park letounů B 737 na světě a sídlí na letišti v Dallasu, si zalétá i s tučňáky.

--
Pramen
Southwest Airlines lasst Pinguine fliegen
Mgr. Zdeněk Procházka

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka