Emirates začne létat do Konakry prostřednictvím linky do Dakaru

01.07.2013

    DUBAJ, SAE, 1. července 2013 – Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností, v neděli oznámila, že od 27. října 2013 začne létat do Konakry, hlavního města Guineje.

    Zastávka v Konakry bude součástí linky z Dubaje do Dakaru, která létá čtyřikrát týdně a umožní vznik nových příležitostí pro obchodní i volnočasové cestovatele v Guineji a spojí je prostřednictvím Dubaje s ucelenou sítí destinací společnosti Emirates po celém světě, především s destinacemi v Číně, na Blízkém východě, Indii, Dálném východě a v Austrálii. 

    Konakry je největším městem Guineje v západní Africe. Nachází se u Atlantického oceánu a slouží jako ekonomické, finanční a kulturní centrum země s populací přibližně 1,5 milionu obyvatel.

    „Nové spojení s Konakry navýší počet destinací společnosti Emirates v Africe na 24. Tento trend je jasným potvrzením našeho silného vztahu s Afrikou a našeho úsilí pomoci využít obrovského potenciálu, který region - jedna z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě, představuje“ uvedl Hubert Frach, senior vice prezident divize pro obchodní operace na západní polokouli.

    „Guinea má rozvíjející se ekonomiku se silným zastoupením těžebního průmyslu. Napojení Konakry na linku do Dakaru povede k podpoře podnikání, mezinárodního obchodu a osobní dopravy ze země i do země,“ dodal.

    Linka z Dubaje do Dakaru byla obsluhována letounem A330-200, ale 31. března v návaznosti na zavedení zastávky v Konakry od 27. října byl na linku nasazen větší letoun A340-300. Letadlo nabízí 267 míst ve všech třech třídách – 12 luxusních míst v první třídě, 42 míst v business třídě a velkorysý prostor pro 213 pasažérů v ekonomické třídě.

    Všechny třídy jsou vybaveny oceňovaným zábavním systémem společnosti Emirates, který nabízí stovky kanálů nejrůznější zábavy. Všem pasažérům je také palubní posádkou skládající se z více než 120 národností podávána gurmánská kuchyně.

    Nad rámec osobní dopravy nabídne Emirates SkyCargo 13 tun nákladní kapacity na každém letu a podpoří vývoz klíčových komodit z Guineje, jakými jsou čerstvé ryby, ananas, vzorky nerostů a ropy a další náklad. Dovoz do země naopak tvoří textil, mobilní telefony a elektronika, důlní stroje a mechanika.  

    Let společnosti Emirates EK795 bude odlétat z Dubaje v úterý, středu, pátek a neděli v 7:20 a do Konakry přiletí v 14:00. V 15:25 bude letoun z Konakry pokračovat do Dakaru, kde přistane v 17:05. Z Dakaru bude letoun odlétat v 18:35 a v Dubaji přistane v 7:40 následujícího dne.

--
Zdroj  Emirates
Klára Ježková

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka