Týden.cz: Kriminalisté obvinili exšéfa hradeckého letiště

03.07.2013


    Hradec Králové 3. července (ČTK) - Kriminalisté po téměř dvou letech vyšetřování obvinili bývalého ředitele Letecké služby Hradec Králové (LSHK) Romana Zindulku. Viní ho ze zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění a z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Zindulkovi hrozí až dva roky vězení a zákaz činnosti. Serveru Týden.cz to řekl okresní státní zástupce Alexandr Pumprla.

    "Obviněný byl již pozván k výslechu. Přišel, ale vypovídat odmítl," uvedl žalobce. Zindulka od počátku tvrdí, že nic nekalého nespáchal.

    Peníze, které vedení firmy používalo, nevytvořilo podle státního zástupce čestně, ale prodejem nafty. Vyšetřování se týká období 2008 až 2010. Podivné nakládání s letištními penězi se ale netýká jen nafty. "Například z tohoto fondu nakoupili zimní pneumatiky na auto, které společnost vůbec nevlastnila. Zjistilo se, že je někdo používal na svém soukromém voze," řekl serveru Pumprla.

    Radnice Zindulku z místa šéfa městské firmy Letecké služby Hradec Králové odvolala v říjnu 2011 po auditu firmy a zjištění závažných machinací a nehospodárností na letišti.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka