Airbus se v počtu získaných zakázek už přiblížil cíli na celý rok

04.07.2013


    Paříž/Toulouse 3. července (ČTK) - Evropská strojírenská společnost Airbus získala za prvních šest měsíců letošního roku 722 zakázek. To znamená, že už téměř splnila cíl na celý rok, v němž počítá s počtem asi 800 objednávek. Airbus také uvedl, že v prvním pololetí dodal zákazníkům 295 letadel, což je meziročně o 16 strojů více.    Airbus nedávno na prestižním aerosalonu u Paříže zvítězil v bitvě zakázek nad svým tradičním americkým konkurentem, společností Boeing. Evropský výrobce získal od leteckých přepravců a finančních společností pevné a předběžné zakázky na celkem 501 letadel v katalogové hodnotě téměř 77 miliard dolarů (1,5 bilionu Kč).

    Dnes Airbus uvedl, že za celé první pololetí registruje celkem 758 zakázek, zatímco 36 objednávek zadavatelé zrušili. Zákazníkům společnost mimo jiné dodala osm dvoupatrových strojů "superjumbo" A380. Žádné nové zakázky na toto letadlo ale nezískala.

    V uplynulém roce Airbus zaznamenal prudký pokles zakázek. Dodávky zákazníkům se sice zvýšily na 588 letadel z 534 v předchozím roce, přesto firmu vystřídal na pozici největšího světového výrobce letadel Boeing.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka