Pardubické letiště za pololetí přepravilo rekordních 86.900 lidí

07.07.2013

    Pardubice 7. července (ČTK) - Pardubické letiště přepravilo v první polovině roku téměř 86.900 pasažérů. Proti stejnému období předchozího roku jde o více než stoprocentní nárůst počtu cestujících. Letiště má víc pravidelných linek i charterových letů. ČTK to řekl jeho šéf Vít Málek.

    "Zvětšil se počet pravidelných letů z Ruska společnosti Trans Aero Airlines, zvýšil se i počet pravidelných charterů z Ruska. A je velká poptávka české klientely na odlety z Pardubic, lety jsou maximálně obsazeny, což v minulosti nebývalo," řekl Málek.

    Čeští turisté si v poslední době zvykli na nabídku odletů z Pardubic a využívají ji obyvatelé Pardubického a Královéhradeckého kraje, Vysočiny i z dalších regionů, kteří to mají do krajského města blíž než třeba do Prahy. Ruská přepravní společnost zase patrně nabízí lepší podmínky než ostatní její konkurenti, proto jsou její lety stále naplněné, dodal Málek.

    "Stále je velká poptávka ruské klientely navštívit Prahu a další známá místa v republice," řekl Málek.

    Už loňský rok byl pro pardubické letiště rekordní. Terminál odbavil přes 125.000 lidí a šéf letiště odhaduje, že by letos mohl mít 160.000 až 180.000 pasažérů. Tím letiště opět potvrdí potřebnost nového terminálu. Současný už nevyhovuje kapacitně ani standardem služeb.

    "Odhaduji, že stávající terminál dokáže odbavit maximálně 200.000 cestujících ročně. Rozsah služeb, které bychom chtěli mít, už v těch malých prostorách nabízet nemůžeme," řekl Málek.

    Společnost East Bohemian Airport, která letiště provozuje, vlastní Pardubický kraj a Pardubice. Před časem se obě strany shodly na tom, že nový letištní terminál krajské město potřebuje. Další analýza má politikům ukázat, jaké jsou slabiny i klady investice za čtvrt miliardy korun. Provozovatel letiště má pokračovat v přípravě dokumentace, analýza má být hotová v září. 

Zdroj ČTK
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka