Germanwings slíbila posádkám zvýšení platů, vyhne se tak stávce

07.07.2013

    Frankfurt 6. července (ČTK) - Nízkonákladové aerolinky Germanwings, které jsou dceřinou společností německé Lufthansy, se v době kulminující turistické sezony vyhnou hrozící stávce palubního personálu. Firma totiž zaměstnancům slíbila, že v průběhu příštích dvou let jim zvýší mzdy až o 5,9 procenta. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

    Vedení společnosti přistoupilo na klíčové požadavky odborového svazu, který hájí zájmy personálu. Mezi požadavky byla výše jednorázových plateb stanovena až na 1500 eur (32.500 Kč) a garance neomezených pracovních smluv po stanovené zkušební době.

    Lufthansa v rámci restrukturalizace, kdy propustila zhruba 3500 zaměstnanců, předala Germanwings provoz na vnitrostátních a krátkých linkách. Hodlá tak snížit náklady a vrátit se k zisku, jenž by se měl už v letošním roce začít zvyšovat.

    V loňském roce provozní zisk společnosti klesl o 36 procent na 524 milionů eur (13,4 miliardy Kč). Hlavním důvodem byly vysoké ceny pohonných hmot a mimořádné výdaje související se snahou firmy snížit náklady a posílit ziskovost.

    Lufthansa je největší leteckou společností v Německu a podle tržeb a počtu cestujících i v Evropě. Vlastní i nízkonákladovou společnost Germanwings a také aerolinie Austrian Airlines, Swiss a Brussels Airlines. Je členem letecké aliance Star Alliance.

Zdroj ČTK
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka