Karlovarské letiště v prvním pololetí navýšilo počet cestujících

09.07.2013


    Karlovy Vary 8. července (ČTK) - Karlovarské letiště zvýšilo v prvním pololetí počet odbavených pasažérů o 6,3 procenta proti stejnému období loňského roku. Branami letiště, které je v majetku Karlovarského kraje, jich prošlo celkem 54.670, loni to bylo 51.195 cestujících. ČTK o tom dnes informoval mluvčí letiště Radek Zábranský.

    "Pololetní výkony společnosti Letiště Karlovy Vary s. r. o. potvrzují setrvalý zájem o cesty zahraničních, zejména ruských turistů do karlovarského regionu. Nejsilnějšími měsíci z hlediska objemu odbavených cestujících byly v prvním pololetí březen a duben, přičemž zejména březnový objem cestujících je určitým překvapením letošního roku, kdy došlo k navýšení počtu cestujících o 31 procent proti stejnému období roku 2012," uvedl Zábranský.

    Tradičně velmi silným měsícem zůstal duben. "Po mírném poklesu v květnu došlo v červnu opět k nárůstu počtu odbavených cestujících i přesto, že společnost Rossiya se poněkud nepochopitelně rozhodla ukončit provozování své linky ze Sankt Petěrburgu, která v posledních měsících vykazovala velmi dobré provozní výsledky," konstatoval Zábranský.

    V prvním pololetí roku 2013 ale také pokračoval trend velkého poklesu v objemech přepravy zboží a pošty. Podle vedení letiště je to důsledkem přetrvávající neuspokojivé ekonomické situace v Evropské unii.

    V loňském roce plánovalo letiště zisk 6,3 milionu korun. Dosáhl nakonec hospodářského výsledku 10,855 milionu korun před zdaněním a po zdanění 8,7 milionu. Celkové výnosy byly 82,2 milionu korun. Na dosažení hospodářského výsledku měly nejvýznamnější podíl tržby z leteckých činností, které v roce 2012 dosáhly 44,6 milionu korun.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka