Boeing 777 se kvůli závadě musel vrátit na tokijské letiště

10.07.2013

    Tokio 9. července (ČTK) - Letoun Boeing 777 společnosti Japan Airlines mířící do San Franciska se v pondělí musel kvůli technické závadě vrátit na tokijské letiště. K incidentu došlo dva dny poté, co si havárie stejného typu letadla společnosti Asiana Airlines na sanfranciském letišti vyžádala dvě oběti. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na firmu Japan Airlines.

    Boeing 777 společnosti Japan Airlines s 236 cestujícími na palubě se v pondělí po třech hodinách a 20 minutách letu vrátil na tokijské letiště Haneda. Posádka totiž zpozorovala únik kapaliny z hydraulického systému, který kontroluje činnost klapek na křídle letadla. Technici nyní zjišťují příčiny úniku.

    Sobotní letecké neštěstí v San Francisku připravilo o život dvě čínské studentky cestující na letní tábor do Spojených států. Dalších více než 180 lidí utrpělo zranění. Podle agentury Reuters šlo o vůbec první nehodu Boeingu 777 od jeho uvedení do provozu v roce 1995.

    Podle předběžného vyjádření amerických vyšetřovatelů způsobila sobotní havárii pravděpodobně chyba pilotů, kteří během přistání letěli příliš nízko a pomalu a snažili se to napravit až po varování z kontrolní věže.

zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka