EK povolila létat do EU aerolinkám z Venezuely a Filipín

10.07.2013


    Brusel 10. července (ČTK) - Evropská komise dnes odebrala ze seznamu leteckých společností, které mají zakázáno z bezpečnostních důvodů létat na všechna letiště v Evropské unii, státní venezuelské aerolinky Conviasa a filipínské Philippine Airlines. Oběma společnostem se podle EK podařilo zlepšit bezpečnostní standardy. Na tzv. černé listině nadále zůstává 278 leteckých společností z 20 zemí.

    Venezuelským aerolinkám zakázala komise létat do EU loni kvůli "závažným bezpečnostním nedostatkům". To vyvolalo stížnosti od venezuelské vlády, která tvrdila, že rozhodnutí je nespravedlivé.

    Filipínské aerolinky dostaly zákaz létat do EU v roce 2010, když předtím zhoršil jejich bezpečnostní hodnocení americký úřad pro letectví FAA.

    EK rovněž vyjádřila uspokojení na pokrokem, které učinily aerolinky z některých afrických zemí, zvláště ze Súdánu a Mosambiku.

    Komise dnes rovněž oznámila, že investuje 600 milionů eur (15,5 miliardy Kč) do technologií, které mají zajistit bezpečnější lety a omezit přeplněnost leteckého provozu, napsala agentura Reuters.

    První seznam rizikových aerolinií, společný pro celou unii, zveřejnila EK v březnu 2006 a od té doby ho pravidelně aktualizuje. Společný seznam má předejít situacím, kdy byla jedna společnost zakázána pouze v některých členských zemích. Na sladění dílčích zákazů z jednotlivých států se EU dohodla po sérii leteckých katastrof, které si vyžádaly mnoho obětí mezi evropskými cestujícími. Celý seznam aerolinek se nachází internetových stránkách EU.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka